TÜRKİYE GENÇLİK ZİRVESİ
3 Kasım 2018 – İstanbul

BASIN BÜLTENİ

Gençlik hakkında çalışmalar yapan kuruluşlarla gençlik birimlerini bir araya getirmek için öncülük eden Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) yeni bir zirveye imza atıyor. “Gençlik ve Sosyal Girişimcilik” temasıyla Türkiye Gençlik Zirvesini organize ediyor.

Gençlik STK’ları yöneticilerini, araştırmacıları ve gençlik politika yapıcılarını bir araya getirmek amacıyla bu yıl ilk defa Türkiye Gençlik Zirvesini 3 Kasım 2018’de Yıldız Teknik Üniversitesinde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirecek.

Türkiye’nin en kapsamlı “Gençlik Profili Araştırması”nı yaptıran TGSP, 37 ilden 8000 genç ile yaptığı araştırmanın çarpıcı ve yankı uyandıracak olan sonuçlarını bu zirvede kamuoyuyla paylaşacak.

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu önderliğinde yürütülen zirvede; Sosyal Girişimcilik Ödülleri adıyla bir ödül töreni gerçekleştirilecek. Toplumsal bir problemin çözümüne katkı sağlamayı amaçlayan, kâr amacı gütmeyen projeler/uygulamalar değerlendirilecek ve 6 proje ödüllendirecek.

Özgün, ilham veren ve iyi örnek oluşturan sosyal girişim projelerinin ödüllendirileceği bu zirvenin birincilik ödülü 15.000 TL, ikincilik ödülü 10.000 TL, üçüncülük ödülü 8.000 TL, mansiyon ödülleri (3 proje) 5.000’er TL’dir.

Türkiye Gençlik Zirvesi günümüzde var olan, toplumun farklı alanlarına yönelik çeşitli çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarına birbirini tanıma fırsatı, etkinliklerden haberdar olabilme olanağı ve katılım gösterebileceği ortak çalışma alanları sunuyor.

Nitelikli toplumun inşasına katkıda bulunacak STK’ları bir araya getiren Türkiye Gençlik STK’ları Platformunun Türkiye Gençlik Zirvesinde yalnızca STK’ların birbiriyle kaynaşması hususuna değil, sosyal girişimcilik alanına gösterilmesi gereken özene dikkat çekmeye çalışacak.

Gençlere sunulacak kamu ve sivil toplum hizmetlerinde vizyon birliği oluşturmayı hedefleyen Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), zirve aracılığıyla TGSP Üyeleri ve Komisyonlarının çalışmalarını ilgili kuruluşlarla paylaşacakları bir mecra oluşturmayı düşünüyor.

Gönüllülük ve fedakarlık merkezli TGSP, sosyal girişimcilik uygulamalarını teşvik etmeyi, gençliğin temel yönelimleri, sorunları ve ihtiyaçları konusunda istişare zemini oluşturmayı hedefleyerek projesine güvenen sosyal girişimci gençlerin başvurularını ve sosyal girişimciliğe merakı olan herkesi zirveye bekliyor.

Zirve hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

turkiyegenclikzirvesi.com
Tarih: 3 Kasım 2018
Yer: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi

Yıldız Teknik Üniversitesi
Davutpaşa Kongre Merkezi

Metro ile Ulaşım;

M1A – Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattında Davutpaşa durağında inebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım;

41AT – Ayazağa-Mecidiyeköy-Cevizlibağ-YTÜ güzergâhlı otobüs kampüs içerisine girmektedir.

+90 552 322 1262
genclikzirvesi@tgsp.org.tr